Yeryüzünün maddi ve manevi imarı için yaratılan insanoğlu, çoğu zamanda kendisine sunulan imkanlar ile yetinmeyip, başka insanların hakkına bile göz dikebilen başka bir tür olabiliyor bazen.

Oysaki halimize şükredip, cinsiyete ve yaşa bakmaksızın ulusal yoksulluk sınırlarımızın da ötesini düşünmemiz gerekiyor. Fakirliğin tüm biçimlerinin her yerden yok edilmesi için, çaba sarf edilmesi lazım.

İnsanlık görevimiz olarak, öncelikle kendi memleketimizde sonrasında ise dünyadaki fakir ve yoksullar için yollara düşmemiz gerektiğini bilen bir ekip olmaya çalışıyoruz. Daha çok çocuğa, işsize, yaşlıya, yetime, öksüze, yeni doğanlara, engelliye, iş kazasında yaralananlara, hastaya, öğrenciye, elimizin yüreğimizin uzanması gerektiğini çok iyi biliyoruz. Bu nedenlerle; karlı bir büyüme ile toplumsal yarar sağlamaya kilitlenmiş bir ekibiz.

ACM TOPLULUĞU, sürdürülebilir sosyal sorumluluklarını unutmayan bir yönetime sahiptir.

Bir şeyi asla unutmuyoruz. Yaptıklarımızın karşılığını asla ve asla karşıdan beklemiyoruz. Yaptığımız yardımları, iyilikleri geleceğe yatırım olarak görüyor, karşılığının kat kat fazlasını hem de en güzel şekilde alacağımıza inanıyoruz.